مقالات, مقالات تولید محتوا

روش تولید محتواهای عالی

روش تولید محتواهای عالی

سلام به شما دوستان عزیز؛ امیدوارم حالتان وب باشه و همیشه در حال رشد مثبت باشید. در اینم مقاله میخواهیم در مورد روش تولید محتواهای عالی با شما عزیزان صحبت کنیم. امیدوارم این مقاله برای شما عزیزان مفید و کاربردی باشه.

چرا محصولات شکست می خورند

دلیل اصلی شکست محصولات این است که آن ها، نیاز مشتری را بهتر از گزینه های دیگر براورده نمی کنند.

ماهیت تناسب محصول- بازار: یعنی نیاز مشتری با محصولاتی که تولید می کنیم تناسب داشته باشد. و نیاز مشتریان در نظر گرفته شود.

فرآیند تولید ناب

دارای ۶ گام است

 • تعیین مشتری نهایی
 • شناسایی نیازهای برآورده نشده مشتریان
 • تعریف ارزش پیشنهادی
 • تعیین مجموعه ویژگی های حداقل محصول پذیرفتنی (MVP= minimum vaible product)
 • ساخت نمونه MVP  خودتان
 • MVP  خود را با مشتریان بیازمایید.

تولید ناب

مفاهیم اصلی

 • بیان ایده اصلی تناسب محصول- بازار
 • بیان مسئله و جواب

فرآیند تولید ناب

 •  اصول طراحی عالی UX
 • بهبود مداوم تناسب محصول- بازار محصولتان
 • مطالعه موردی دقیق انتها به انتها( ارتباط بین دو برنامه کاربردی را انتها به انتها گویند.) با استفاده از فرآیند تولید ناب.

ساخت و بهینه سازی محصول

 • به کار گیری پس از اعتبار سنجی مناسب محصول- بازار با پروتوتایپ MVP

تناسب محصول- بازار

توسط مارک اندرسن بیان شد. به معنای حضور در یک بازار خوب با محصولی که بازار را راضی می کند. تناسب محصول- بازار ماهیت آنچه برای ساخت یک محصول عالی نیاز است را در بر می گیرد.

حصولی ساخته اید که ارزش قابل توجهی ایجاد می نماید این بدان معناست که محصول ما نیازهای واقعی مشتری را رفع می کند و آن را بهتر از باقی گزینه ها انجام می دهد.

بازار

نوع بازار: گوشی اپل که سیستم عامل آن IOS  هست و گوشی های سامسونگ که اندروید است.

طول عمر بازار: طول عمر اندک و زیاد. تخم مرغ

بازار شامل تمامی مشتریان موجود و بالقوه ای است که نیازی به خصوص یا مرتبط دارند.

هرم تناسب محصول- بازار، بازار را به دو معرفه متمایز تقسیم می‌کند. مشتری نهایی و نیازهایشان لایه‌ی نیازها در مدل در بالای لایه‌ی مشتریان نهایی قرار دارد چرا که این مرزهایشان است که به دستیابی به تناسب محصول بازار مرتبط است.

وقتی که محصول جدیدی را توسعه می‌دهید یا یک محصول فعلی را بهبود می‌بخشید آن دسته از مشتریانی که نیازشان به خوبی برطرف نشده را می‌خواهید هدف قرار دهید.

محصول شما

محصول پیشنهادی ویژه است که برای رفع نیازهای مشتریان ارائه شده است مفهوم تناسب محصول بازار را علاوه بر محصولات برای خدمات نیز می‌توان به کار برد تفاوت اصلی بین محصول و خدمت در شکل فیزیکی محصول در برابر غیر ملموس بودن خدمت است.

ماهیت استراتژیک محصول: مشخص کردن اینکه یک محصول چگونه عملکرد بهتری از دیگر رقبا دارد را ماهیت استراتژیک محصول گویند.

مجموعه‌ی نیازهایی که قرار است توسط محصول شما برآورده شوند شکل دهنده‌ی ارزش پیشنهادی هست که درست لایه‌ی زیرین مجموعه‌ی ویژگی‌ها در هرم تناسب محصول- بازار را تشکیل می‌دهد سه لایه‌ی ارزش پیشنهادی مجموعه‌ی ویژگی‌ها و UX معرف محصولتان هست.

تناسب محصول- بازار

مشتری نهایی مشخص کننده‌ی آن است که محصولتان تا چه حد توانسته نیازهای آن‌ها را برطرف نماید. باز هم خواهید دید که مشتریان تناسب محصول شما را نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار قضاوت خواهند کرد. محصولتان باید به منظور دستیابی به تناسب محصول – بازار نیازهای برآورده نشده را بهتر از رقیبانش رفع کند.

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *