مقالات, مقالات رشد سازمانی

رازهای توسعه کسب و کار

رازهای توسعه کسب و کار

سلام به شما دوستان عزیز؛ ایدوارم حالتان خوب باشد و همیشه درحال رشد مثبت باشید. در این مقاله قصد داریم به رازهای توسعه کسب و کار بپردازیم. بنابراین تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

توسعه را آغاز کنید

با رشد بیشتر کسب و کار، کارهایی که قبلاً به سادگی انجام می شد کم کم سخت و پیچیده می شود. مثلاً قبلاً در روز فقط ۱۰ سفارش داشتیم و ارسال آن کار آسانی بود. اکنون روزی هزار سفارش برای ارسال داریم. اشتباهات کم‌کم خودشان را نشان می‌دهند و بد قولی های ما بیشتر می‌شود و زمزمه‌هایی از نارضایتی مشتریان به گوش می‌رسد.

در این گام اگر اقدامات جدید و جسورانه انجام ندهیم؛ شاید کسب و کارمان را از دست بدهیم. اینجا مفهومی به نام مقیاس یا چند برابر کردن کسب و کار مطرح می شود. بسیاری از افرادی که می‌توانند غذای بسیار خوشمزه و لذیذ برای خانواده خود تهیه کنند بعید است بتوانند برای میهمانان یک عروسی ۵۰۰ نفره همان غذا را با همان کیفیت درست کنند. در کسب و کار هم اوضاع دقیقاً همین است برای کسب و کار باید از توسعه خودمان آغاز کنیم.

رازهای توسعه کسب و کار

توسعه فردی

ابتدای کار حتی اگر اغلب خصوصیات لازم را نداشته باشید کسب و کارتان پیش می‌رود. ولی در نهایت به جایی میرسید که پیشرفت بیشتر به توسعه شخصیت شما بستگی دارد. به بررسی چند خصوصیت ضروری برای کارآفرینان می پردازیم

۱- جسارت

کارآفرینان کارهایی را انجام می‌دهند که انجامش برای خیلی از رقیبان ترسناک است. این افراد موفق با وجود ترس کاری که فکر می‌کنند درست است را انجام می دهد. البته هیچ تضمینی هم برای موفقیت وجود ندارد. جسور بودن در کسب و کار باعث می شود سعی و خطا های بیشتری انجام بدهند. راز موفقیت در کسب و کار هم همین است.

کارهای جدید انجام دهید

آقای پیتر تیل در کتاب از صفر به یک درباره عوامل موفقیت شرکت‌های بزرگی همچون گوگل مایکروسافت آمازون و تسلا صحبت میکند. مهمترین عامل مشترک بین تمام این شرکت‌ها رشد عمودی است. منظور از رشد عمودی انجام کارهایی است که تا به حال انجام نشده است. بسیاری از شرکت‌ها به رشد افقی قانع می‌شوند. یعنی ببینند دیگران چه کردند و کارهای آنها را کپی کنند و بهبود بدهند. رشد عمودی و انجام کارهای جدیدی که دیگران هنوز انجام نداده اند باعث پیشرفت کسب و کار می‌شود.

جسارت را تمرین کنید

اهمیت الان این سوال را از خودتان بپرسید؛ انجام کدام اقدام ها برای کسب و کار مفید است و دلیل انجام ‌نشدن آن فقط ترس بوده است؟ شاید همین الان ایده‌ای به ذهنتان برسد. اگر ایده ها را ثبت کنید حتما ایده‌هایی پیدا خواهید کرد. که می دانید درست هستند ولی بارها یادداشت کرده‌اید و هیچ‌گاه انجام نداده اید از امروز به خودتان بگویید راهی نداریم جز اینکه شجاع تر شوید.

۲- عملگرایی

کارآفرینان موفق بسیار عمل گرا هستند. آنها وقتی به این نتیجه می‌رسند که کاری لازم است انجام شود؛ در اولین فرصت اقدام های لازم را برای آن انجام می‌دهند و مدام تعلق نمی کنند. بسیاری از فرصت ها در کسب و کار فقط برای مدت کوتاهی وجود دارد.

  • چند روز تاخیر در ارسال یک پیش فاکتور می‌تواند باعث انصراف خریدار شود.
  • تعلل در فروش یک محصول باعث می‌شود قیمت‌ها کاهش یابد.
  • به تاخیر انداختن تماس با متقاضی استخدام شاید باعث از دست دادن یک کارمند خوب شود.

۳- تمرکز

تمرکز باعث میشود بر چند کار و پروژه خاص کار کنیم و مدام در حال تغییر مسیر نباشیم. فعالیت متمرکز می تواند باعث پیشرفت سریع شود. همچنین لازم است در کارهای روزانه خود تمرکز بالایی داشته باشید. با کارکردن متمرکز با همان تلاش همیشگی می توانید دستاوردهای بیشتری داشته باشید.

۴- قدرت ایجاد ارتباط

کارآفرینان موفق به سرعت با افراد اثرگذار ارتباط برقرار می‌کنند و از پتانسیل های همدیگر به خوبی استفاده می کنند. اگر شخص ارزشمندی به دوست شما تبدیل شود، به راحتی می توانید در نامناسب ترین مواقع با او تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

۵- خوش بینی

در کسب و کار مجبوریم کمی بیشتر از دیگران خوش‌بین باشیم. بیشتر کارهایی که انجام می دهیم شاید با شکست مواجه شود. ولی می دانیم راهی غیر از این نداریم. چون باید راه‌های زیادی را امتحان کنیم به این امید که برخی از آنها نتایج خوبی ایجاد خواهد کرد. کارآفرینان ساده نیستند؛ ولی همیشه به بدترین پیامدهای یک کار تمرکز نمی‌کنند. این خوشبینی باعث می‌شود کارهایی را انجام بدهند که دیگران ترجیح می دهند انجام ندهند.

رازهای توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار

برای توسعه جدی کسب و کارتان باید پنج کار بسیار مهم انجام بدهید بیایید این موارد را بررسی کنیم

۱- خروج از محوریت کسب و کار

این کار یکی از سخت ترین کارهایی است که باید آن را انجام دهید. شما کسب و کارتان را مانند کودکی رشد داده اید و وابستگی احساسی خاصی به آن دارید و دوست دارید در تمام کارهای کلیدی کسب و کارتان باشید. ولی باید تصمیم بگیرید که از محوریت کسب و کارتان کم کم خارج شوید. دیگر نمی توانید همه کار های کلیدی را در دست بگیرید. چون وقت و انرژی زیادی می‌طلبد. همچنین شاید لازم باشد کاری کنید که کسب و کارتان را بیشتر از خودتان بشناسند.
کم کم باید به خودتان جرات دهید تا از متخصصان مشاورانی کمک بگیرید که جزو تیم شما یا خارج از تیم هستند. باید از تمام جزئیات فعالیتشان سر در در نیاورید و نمی‌توانید کنترلی بر کارشان داشته باشید. اگر می خواهید کسب و کارتان رشد چشمگیری داشته باشد چاره‌ای جز این ندارید.

وقت آن است که شما در پشت صحنه فعالیت کنید و تصمیم‌گیری‌ها و کارها توسط همکاران تان انجام شود.

۲- کنار گذاشتن توسعه طبیعی

تا به اینجا احتمالاً مشتریان شما را به دیگران توصیه کردند و کسب و کارتان به خوبی پیشرفت کرده است. ولی برای توسعه جدی و بی رقیب شدن در بازار رشد طبیعی کافی نیست. باید پول خیلی بیشتری خرج کنید. تبلیغات انجام دهد. سایتتان را جدی‌تر پیش ببرید. برای توسعه سریع کسب و کارتان باید از فاز رشد طبیعی خارج شوید. هم باید پول بیشتری خرج کنید و هم از افراد و مشاوران حرفه ای تری کمک بگیرید تا توسعه به سرعت اتفاق بیفتد.

۳- تلاش برای ایجاد فاصله با رقیبان

از ایده ای استفاده کنید که رایان دایس چند سال پیش مطرح کرد. «کارهایی انجام دهید تا رقیبان شما توان انجام دادن آن را نداشته باشند.»
مثلاً می توانید تبلیغاتی را انجام دهید که رقیبان شاید بودجه کافی برای این کار را نداشته باشند. در تولید محتوا از دوربین حرفه‌ای و تجهیزاتی استفاده کنید که تهیه آن برای اغلب رقیبان سخت باشد. هدایایی به خریداران بدهید که هزینه‌اش برای رقیبان خیلی زیاد است.

۴- تبدیل شدن به طراح پروژه

کم کم باید به فردی تبدیل شوید که کار اصلی اش طراحی پروژه و مدیریت آن است.
طراح پروژه کسی است که تصمیم می‌گیرد چه پروژه‌های می‌خواهد. در این مرحله نمی توانید فرود را فقط با دادن حقوق قانع کنید که پروژه‌ها را پیش ببرند. شاید لازم باشد درصد قابل توجهی از سود پروژه‌ها را به این افراد بدهید تا کارها پیش برود. دیگر جزئیات هر فعالیت نباید برایتان جالب باشد شما باید بر نتایج تمرکز کنید.

۵- ساخت کسب و کار مقیاس پذیر

اگر فکری برای باز طراحی و ایجاد ساختارهایی که به سمت مقیاس‌های بزرگ پیش برود نکنید؛ زود شکست خواهید خورد. دیجیکالا، اسنپ و برندهای بزرگ دیگر بزرگترین چالشی که داشتند این بوده است که توانستند مشکل مقیاس را حل کنند. در واقع راهکارهایی پیدا کردند که فعالیت های کسب و کار را در مقیاسی بسیار بزرگ با موفقیت انجام بدهند.

رازهای توسعه کسب و کار

بر بهبود تدریجی فرآیندها کار کنید

برای بهبود کوچکترین فرایندهای کسب و کار وسواس داشته باشید و همیشه در حال پیشروی باشید. با این روش که یکی از پایه‌های مدیریت ژاپنی است طی سال ها آنقدر پیش خواهید رفت و از رقیبان فاصله می‌گیرید که رسیدن به شما هر روز سخت تر می شود.

امیدوارم مقاله رازهای توسعه کسب و کار برای شما عزیزان مفید و کاربردی بوده باشد. خوشحال خواهیم شد نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *