مقالا ت رشد فردی, مقالات, مقالات رشد سازمانی

روان شناسی مدیریت زمان

مهمترین راز مدیریت زمان

مقدمه

سلام به شما دوستان عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه و همیشه در حال رشد مثبت باشید. در این مقاله قصد داریم به بحث روان شناسی مدیریت زمان بپردازیم. لطفاً تا آخر مقاله با ما همراه باشید. داشتن مدیریت زمان خوب در نهایت باعث می‌شود که به بهره وری ما به شدت افزایش پیدا کند

برای داشتن بهره وری بالا باید چهار عامل را در نظر بگیریم

  • نخستین عامل اشتیاق است باید اشتیاقی عمیق و سوزان داشته باشید، تا زمان را تحت کنترل درآورده و به حداکثر بهره‌وری برسید.
  • دومین عامل قاطعیت است باید به صراحت تصمیم بگیرید که تکنیکهای خوب مدیریت زمان را آنقدر تمرین کنید که به عادت تبدیل شود.
  • سومین عامل اراده است باید در مقابل همه وسوسه ها مقاومت کنید تا مدیریت زمانی موثر داشته باشید اشتیاق شما اراده تان را تقویت می کند.
  • و سرانجام مهمترین کلید موفقیت در زندگی و چهارمین عامل انضباط است. باید خود را موظف کنید که مدیریت زمان را به روشی دائمی در زندگی خود تبدیل کنید.
انضباط موثر تمایل به مجبور کردن خودتان برای پرداخت هزینه هر کار است و این که کاری که می دانید باید انجام دهید را در زمانی که باید انجام دهید. آن را دوست داشته باشید و چه نداشته باشید این کار برای موفقیت حیاتی است.

هرآنچه می توانید را با امکانات موجود و همین الان انجام دهید

باید به خودتان بگویید زندگیم ارزشمند و مهم است و برای هر دقیقه و ساعت آن ارزش قائلم. می خواهم از این ساعتها به خوبی استفاده کنم تا در زمانی که در اختیار دارم بیشترین موفقیت را کسب کنم.   روان شناسی مدیریت زمان

روانشناسی مدیریت زمان

عزت نفس تا حد زیادی با روش استفاده شما از زندگی و زمان برای بهره‌برداری از همه توانتان تعیین می‌شود. وقتی به شکلی موثر کار می کنید عزت نفستان افزایش می یابد و برعکس آن نیز صادق است. روی دیگر سکه عزت نفس خودباوری است. یعنی میزانی که خود را شایسته، توانمند، بهره ور، قادر به حل مشکلات انجام کار و دستیابی به اهداف می دانید.

قانون کنترل

روانشناسی مدیریت زمان بر مبنای اصل ساده بنا شد که قانون کنترل نامیده می شود. بر اساس این قانون هنگامی که نسبت به خود احساس خوبی دارید که بدانید کنترل زندگیتان را در دست گرفته اید و هنگامی که احساس کنید کنترل کار و زندگی از دستتان خارج شده احساس منفی نسبت به خود خواهید داشت. روان شناسی مدیریت زمان

افکار و احساسات شما

در اصطلاح روانشناسی هر شخصی خود انگاره‌ای دارد. یک برنامه درونی که رفتار او را در همه حوزه‌های مهم زندگی تعیین می کند. افرادی که با کمک مدیریت زمان خود این باره خوبی دارند دیدگاه و تفکر ایشان درباره خود این است که بسیار منظم و به رهبر هستند. آنها مسئولیت کامل زندگی و کارشان را بر عهده دارند. خود انگار از همه‌ی دهها اشکال تصاویر و بخصوص باورهای شما درباره خودتان به ویژه روشی که برای مدیریت زمان دارید تشکیل می شود.

باورها به واقعیت تبدیل میشوند

  • باور شما درباره خود و توانایی تان برای مدیریت زمان چیست؟
  • آیا خود را یک مدیر زمان بسیار کارا و موثر می‌دانید؟
  • آیا فکر می‌کنید که بهره‌وری بالا و کنترل کاملی بر زندگی و کارتان دارید؟
باورتان هر چه باشد مثلا اگر خود را در یک جایگاه مدیریت زمان عالی بدانید به طور طبیعی همان کارهایی را انجام می دهید که با من باور سازگارند. از آنجا که خودانگاره باعث می‌شود همواره تلاش کنید تا ببینید که در درون نسبت به خود دارید و عملکرد بیرونی تان سازگار ایجاد کنید. اگر باور داشته باشید که زمان خود را به خوبی مدیریت می‌کنید مدیر زمان خوبی خواهید بود. اگر باور داشته باشید که دیر به جلسات و قرار ملاقات ها برسید. یا باور داشته باشید که فردی نامنظم هستید. آن عادت ها به رفتار خود کارتان تبدیل می‌شود. اگر باور های تان را درباره میزان اثربخشی و کارایی خود تغییر ندهید، توانایی‌هایتان در مدیریت زمان هم تغییر نمی کند.

تصمیم بگیرید

چگونه باور هایی جدید و مثبت درباره خود و میزان بهره وری تان ایجاد می کنید؟

خوشبختانه این کار دشوار نیست فقط باید از چهار عامل اشتیاق، قاطعیت، اراده و انضباط استفاده کنید. مهم تر از همه اینکه تصمیم بگیرید یک عادت مدیریت زمان ویژه برای خود ایجاد کنید. مثل اینکه زودتر در همه جلسات حاضر شوید. هر تغییر در زندگی زمانی اتفاق می‌افتد که تصمیم میبازه و صریح برای انجام کاری متفاوت اتخاذ کنید. اولین گام کلیدی تصمیم گیری برای تبدیل شدن به یک مدیر زمان عالی است. روان شناسی مدیریت زمان

ذهنتان را برنامه ریزی کنید

وقتی تصمیم گرفتید فردی بسیار به رهبر باشید می توانید از مجموعه ای از تکنیک های برنامه ریزی شخصی استفاده کنید. نخستین تکنیک این است که گفت و گوی درونی تان را تغییر دهید. ۹۵ درصد از احساسات و اقدامات احتمالی شما به واسطه گفت و گوی درونی که با خودداری تعیین می‌شوند مدام با خود تکرار کنید من بسیار منظم و بهره‌ور هستم. وقتی احساس می‌کنید کار زیادی بر سرتان ریخته است کمی استراحت کنید و به خود بگویید من کاملاً منظم و بسیار بهره‌ور هستم.  بارها و بارها به خود تاکید کنید که من در مدیریت زمان عالی هستم. وقتی دیگران درباره روش گذران زمانتان از شما می پرسند آنها بگویید: من در مدیریت زمان عالی هستم. هرگاه می‌گویید من منظم هستم ضمیر ناخودآگاهتان این واژگان را به عنوان یک دستور می‌پذیرد به شما انگیزه می‌دهد و محرکی می‌شود تا در واقعیت هم رفتارهای منظمی داشته باشید.

خود را ایده‌آل تجسم کنید

دومین راه تغییر رفتار ها تجسم خودتان به عنوان یک مدیر زمان عالی است. خود را منظم کارا و مسلط بر زندگی‌تان ببینید. شخصیتی که در بیرون از خود نشان می دهید اگر هم اکنون به فردی بسیار منظم و بهره ور تبدیل شوید رفتارتان چه تغییری میکند؟ چه چیزی با رفتار امروزتان تفاوت خواهد کرد؟ تصویری از خود به عنوان فردی آرام مطمئن به نفس بسیار کار را کمی استرس و قادر به انجام کار زیاد در مدت زمان کوتاه ترسیم کنید.

وانمود کنید که…

سومین راه برنامه‌ریزی خودتان این است که وانمود کنید از قبل یک مدیر زمان خوب بوده اید. فکر کنید در همه کارهایی که انجام میدهید منظم بوده‌اید. اگر قبلا هم مدیریت زمان خوبی داشتید چگونه رفتار می کردید؟ در آینده چه رفتار متفاوتی خواهید داشت؟ با توجه به زمان و بهره‌وری شخصیت آن رفتار آینده، آینده تان با امروزتان چه تفاوتی خواهد داشت؟ بسیار جالب اینکه اگر اکنون فکر نمی کنید که مدیریت زمان خوبی هستید و با این حال وانمود می کنید که از قبل خوب بوده اید این کار احساس کارایی شخصی شما را برمی‌انگیزد در واقع وقتی چیزی را وانمود می کنید تا به آن دست یابید می توانید کارها عادات و رفتار خود را تغییر دهید. امیدوارم مقاله روان شناسی مدیریت زمان برای شما عزیزان مفید و کاربردی بوده باشد. خوشحال خواهیم شدنظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.