مقالات, مقالات رشد سازمانی

داشتن تعهد و اثر آن بر رشد کسب و کار

مقدمه

سلام به شما دوستان عزیز امیدوارم که حالتان خوب باشه و همیشه در حال رشد مثبت باشید. در این مقاله قصد داریم در رابطه با داشتن تعهد و اثر آن بر رشد کسب و کار صحبت کنیم بنابراین تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.
تعهد ما پس از تحویل محصول می تواند آینده کسب و کارمان را مشخص کند. با ارائه خدمات و پشتیبانی خوب کسب و کار ما رشد خواهد کرد.
ما دو راه بیشتر نداریم:

  • گزینه اول آن است که به ۱۰ نفر بفروشیم و آنها را کنار بگذاریم و از اول دنبال افراد جدیدی باشیم تا از ما بخرند.
  • گزینه دوم آن است که وقتی فروختیم آنقدر متعهد باشیم که خریداران به این نتیجه برسند که بالاخره بهترین کسب و کار دنیا را یافتند و باید باز هم خرید کنند. یا حداقل ما را به دیگران توصیه کنند.

پس از تحویل چقدر تعهد دارید؟

کسب و کارهای موفق می دانند پس از تحویل است که ذهنیت واقعی خریدار از کسب و کار شما شکل می‌گیرد. تعهد پس از تحویل، می‌تواند یک کسب و کار معمولی را به کسب و کاری جهانی تبدیل کند.

پشتیبانی نشانه تعهد شماست

فروش هر محصول نیاز به خدمات پشتیبانی دارد. این پشتیبانی می تواند در حد پاسخگویی به سوالات ساده خریدار باشد؛ تا زمان تعویض محصول در صورت وجود مشکل و حتی پس گرفتن آن.

پشتیبانی خریداران را فعالیتی مستقل بدانید

شرکت های موفق افرادی را استخدام میکند که کارشان فقط ارائه خدمات به کسانی است که خرید کردند.  وقتی کار اصلی این افراد پشتیبانی است با دقت و حوصله بیشتری به مشتری پاسخ می دهند. چون اصلاً برای همین موضوع حقوق می‌گیرند.

پس پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات خریداران را کاری اضافه و بی ارزش ندانید. کافی است در این قسمت قوی عمل کنید مطمئن باشید خریداران با دیدن تعهدات شما هم خودشان خرید های بیشتری انجام خواهند داد و هم شما را به دیگران معرفی خواهند کرد.

فرمول بازاریابی محتوایی

پشتیبان استخدام کنید

اگر هیچکس در کسب و کار شما مسئول پشتیبانی خریداران نیست؛ هرچه زودتر یک فرد دلسوز مهربان و با حوصله استخدام کنید. تا به خریداران کمک کند گاهی استخدام یک پشتیبان بیشتر از استخدام فروشنده فروش تان را بیشتر میکند.

برای پشتیبانی بهتر از تولید محتوا استفاده کنید

سوالات بسیاری از خریداران یکسان است. لازم نیست موارد مشابه را بارها توضیح بدهید. کافی است از تولید محتوا برای این کار استفاده کنید. مثلاً می خواهید روش نصب و راه اندازی یک دستگاه را توضیح بدهید؛ کافی است یکبار ویدیویی درست کنید که در آن تمام مراحل را نشان بدهد هر وقت مشتری در نصب و راه‌اندازی مشکلی داشت و با شما تماس گرفت کافی است آن ویدیو را برایش بفرستید.
همچنین اگر سایت دارید، بهتر است مطالبی را برای پشتیبانی خریداران به صورت مقاله منتشر کنید. هر گاه خریدار با شما تماس گرفت کافی است لینک آن مقاله را برایش ارسال کنید.

راز پشتیبانی از محصول در رشد کسب و کار

راهنمای پاسخ به رایج ترین اعتراضات

بسیاری از کسانی که پس از خرید با شما تماس می گیرند احتمالاً مشکل یا اعتراضی را مطرح خواهند کرد. در بخش پشتیبانی همیشه باید بتوانید بهترین پاسخ ها را بدهید. این پاسخ ها باید کاملاً حساب شده باشد. خوب نیست که شما یا همکارانتان با شنیدن اعتراض مشتری با چند لحظه فکر کردم پاسخی بیابید و بگویید.
در امتحان پاسخگویی به اعتراضات مشتری بهتر است تقلب کنید. تمام سوالات و بهترین پاسخ ها را در جزوه های جمع آوری کنید و همیشه از روی همان جزوه پاسخ دهید پاسخ مجموعه شما به اعتراضات باید کاملاً یکسان باشد.

عذرخواهی کرده و ابراز تاسف کنید

تاسف خود را به صورت شخصی قابل باور و محترمانه ابراز کنید. صحت شکایت مشتری را تصدیق کرده و نسبت به اصطلاحاتی که به کار می‌برید دقیق باشید. آنقدر زمان بگذارید تا مطمئن شوید مشتری عذرخواهی شما را پذیرفته است.

موارد شکایت را با مشتری مرور کنید

باید سوالات پایه ای و مناسب بپرسید. این سوالات کمک می کند تا مطمئن شوید مشتری اقدامات لازم را درست انجام داده است. قبل از پرسیدن سوالات اطمینان حاصل کنید که عذرخواهی شما پذیرفته شده است. در غیر این صورت سوال کردن تنها موجب رنجش خاطر مشتری خواهد شد.

رازهای فروش موفق

مشکل را برطرف کرده سپس پیگیری کنید

از فرصت پیش آمده استفاده کنید تا از طریق عرضه مزایای اضافه مثل خدمات رایگان با مشتری ارتباط قوی تر برقرار کنید این عمل احساس برقراری عدالت را در مشتری متضرر ایجاد می‌کند پس از آنکه مشکل را مرتفع کردید از طریق پیگیری شرایط توجه خود را به مشتری نشان دهید.

امیدوارم مقاله داشتن تعهد و اثر آن بر رشد کسب و کار برای شما عزیزان مفید و کاربردی بوده باشد. خوشحال خواهیم شد نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.