تولید محتوای پزشکی, مقالات

چگونه محصولاتمان را به صورت حرفه ای تبلیغ کنیم؟

چگونه محصولاتمان را به صورت حرفه ای تبلیغ کنیم؟

یکی از کارهای بسیار مهم در بحث تولید محتوا و فروش محصولات تبلیغ کردن خوب و حرفه ای محصولات می باشد. در این مقاله قصد داریم یاد بگیریم که چگونه محصولاتمان را به صورت حرفه ای تبلیغ کنیم؟ بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ویژگی‌های یک تبلیغ درست چیست؟

به نظر شما هدف از تبلیغات چیست؟ آیا صرفا فروش محصول می‌تواند به‌عنوان هدف نهایی یک تبلیغات در نظر گرفته شود؟ قطعا به این سؤال پاسخ منفی خواهید داد.

چگونه محصولاتمان را به صورت حرفه ای تبلیغ کنیم؟

هدف اول شما باید تبلیغاتی را ارائه دهید که مورد پسند مشتری‌تان‌ باشد

طبیعی است که مشتری شما برای خرید یک محصول سرمایه‌ای را در نظر گرفته و انتظار نتیجه‌ای خوب از تبلیغات دارد.

قبل از اینکه محصولی را تبلیغ کنید بهتر است از مشتری سؤالاتی راجع به جزئیات محصول بپرسید.  اگر مشتری شما به‌دنبال نتیجه‌ای خوب از تبلیغات است، طبیعی است که در زمینه معرفی محصول یا خدمات خود شفاف و صادقانه برخورد کند.

چگونه محصولاتمان را به صورت حرفه ای تبلیغ کنیم؟

هدف دوم تبلیغ، فروش عالی است

فروش عالی هم به نفع تبلیغات کننده است و هم شرکتی که صاحب محصول است. استفاده از کلمات ثقیل و جلوه‌های بصری تبلیغ نمی‌تواند باعث فروش بالای محصول شود. اهمیت آن چیزی که در تبلیغ، مدعی آن هستید خیلی بیشتر از صحنه‌های جذاب و گوینده‌های خوش صداست. مخاطبان تبلیغات توجه زیادی به محتوای پیام می‌کنند و می‌خواهند در پایان تبلیغات به نتیجه‌گیری درستی برسند.

از تبلیغات کسل کننده پرهیز کنید

اگر تبلیغات کسل‌کننده باشد، مخاطب، تحمل تماشا یا خواندن آن را نخواهد داشت. به همین دلیل یک تبلیغات خوب حاوی اطلاعات ریز و جزئی در مورد محصول است. هرگز هوش و زیرکی مخاطب‌تان را دست کم نگیرید. در دنیای امروز، انسان‌ها آن‌قدر باهوش هستند که تفاوت بین یک گفته درست و ادعایی کذب را به‌سادگی تشخیص می‌دهند.

محصول یا خدماتی را تبلیغ کنید که بتوانید در صورت لزوم از آن دفاع کنید

بهتر است ابتدا خودتان محصول پیشنهادی را آزمایش کنید تا با شناخت بیشتری روی طرح تبلیغاتی‌تان متمرکز شوید.

چگونه محصولاتمان را به صورت حرفه ای تبلیغ کنیم؟

هدف سوم تبلیغ باید باعث تأمل مخاطب شده و ذهن او را درگیر خود کند

وقتی توانستید توجه مخاطب را به‌دست بیاورید، راه برای تسخیر قلب او نیز باز است.

نوشتن تیتر، مهم‌ترین بخش یک آگهی تبلیغاتی است

اگر نویسنده یک رمان باشید، صفحات بی‌شماری در اختیار دارید تا به توصیف شخصیت‌های داستان و جزئیات وقایع بپردازید. اما یک تبلیغاتچی هرگز چنین فرصتی در اختیار ندارد و باید کلیت یک مفهوم را در قالب یک تیتر جذاب و بدنه آن، به مخاطب برساند. نوشتن تیتر شاید در ظاهر ساده به‌نظر برسد اما در عمل به هوشی سرشار و تبحری استادانه نیاز دارد.

تیتر، همانند یک قلاب، ذهن مخاطب شما را به دام می‌اندازد

اگر تیر اول را خوب نشانه رفته باشید، او را مشتاق به خواندن جزئیات بیشتر خواهید کرد. خیلی‌ها معتقدند که اکثر مخاطبان تبلیغات متنی به خواندن تیتر اکتفا می‌کنند؛ اما اگر بتوانید تیتر خوب و اغواکننده‌ای برای معرفی محصول یا خدمات‌تان انتخاب کنید، مخاطب با ذوق و شوق ادامه متن را هم خواهد خواند.

برای مثال، تیتر «با پیری خداحافظی کن» ذهن مخاطب را به فکر وامی‌دارد و قطعا اگر مخاطب شما جوان باشد حتما به خواندن ادامه متن ترغیب خواهد شد. اما اگر مخاطب شما قشر وسیعی از افراد را در برمی‌گیرد بهتر است تیتری بنویسید که نیازهای تمامی آن‌ها را شامل شود. برای مثال اگر محصول شما هم برای زنان و هم مردان قابل استفاده است، هرگز از تیتری استفاده نکنید که یکی از این دو دسته را مخاطب قرار دهد.

بهتر است در تیتر به گروهی که هدف شماست اشاره کنید

برای مثال اگر محصول یا خدماتی که تبلیغ می‌کنید در مورد کودکان است، پدران و مادران را در تیتر، مخاطب قرار دهید.

چه عبارتی در نوشتن تیتر معجزه می کند؟

در نوشتن تیتر، عباراتی مانند «عاری از، جدیدترین، چگونه می‌شود، چیزی که دنبالش بودید، تحولی نو، تضمین دائمی» معجزه می‌کند. همچنین تمام سعی‌تان را بکنید که از افعال منفی در تیتر یا در بدنه متن تبلیغات استفاده نکنید. افعال مثبت بیشترین تأثیر را بر روی مخاطب دارند و تبلیغات شما را اثرگذارتر می‌کند.

 وضوح و سادگی بیان را فراموش نکنید

هرگز از کلمات دهان پر کن و جملات سخت ادبی برای جذاب کردن تیتر استفاده نکنید. مخاطب شما باید به وضوح، معنی و مفهوم شما را با یک نگاه سطحی دریابد.

به‌جای حاشیه‌گویی، مستقیم به سراغ اصل مطلب بروید

Article

بدنه متن تبلیغات

بعد از نوشتن تیتر، نوبت به نوشتن بدنه متن تبلیغات می‌رسد. در جهانی که همه چیز با یک کلیک ساده به سرانجام می‌رسد و سرعت، صبر و تحمل انسان‌ها را کم کرده، یک تبلیغاتچی باهوش، هرگز درازه‌گویی نمی‌کند.

خاطرتان را جمع می‌کنم که اگر بتوانید بدنه متن تبلیغات را هنرمندانه بنویسید، حتی طولانی‌ترین متن‌ها هم خوانده می‌شود. دادن اطلاعات علمی و مستند در مورد محصول یا خدمات باعث افزایش اعتماد مخاطب شده و میل او را برای خرید افزایش می‌دهد.

همچنین اگر در تبلیغات، بتوانید تجربه کسانی که از محصول مورد نظر استفاده کرده‌اند را با مخاطب به اشتراک بگذارید، تأثیر متن یا تصویر تبلیغاتی‌تان دو برابر خواهد شد.

نکته بسیار مهم

به‌خاطر داشته باشید که هرگز به تعریف و تمجیدهای افراطی و زننده در تبلیغات متوسل نشوید. همانطور که قبلا هم توضیح داده‌ام شما با مخاطبان باهوشی سر و کار دارید که به‌راحتی تفاوت ادعای درست و غلو را می‌فهمند.

امیدوارم مقاله چگونه محصولاتمان را به صورت حرفه ای تبلیغ کنیم؟ برای شما عزیزان مفید و کاربردی بوده باشد. خوشحال خواهیم شد که نظرات و پیشنهادات خود را درباره این مقاله با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *