مقالا ت رشد فردی, مقالات

چطور به عنوان مدیر مشکلات را حل کنیم؟

چطور به عنوان مدیر مشکلات را حل کنیم؟

ما به عنوان یک مدیر اگر میخواهیم سازمانی مثبت و رو به رشد داشته باشیم باید این موضوع را به خوبی یاد بگیریم که: چطور به عنوان مدیر مشکلات را حل کنیم؟ در این مقاله ۹ گام بسیار مهم و اساسی برای رفه مشکلات را برای شما مدیران عزیز بیان می کنیم. بنابراین با ما همراه باشید.

چطور به عنوان مدیر مشکلات را حل کنیم؟

روش سیستماتیک حل مشکلات ۹ گام دارد:

گام اول: فرضیه یک راه حل منطقی

در گام اول، باید راه حلی منطقی برای هر مسئله، مشکل یا هدف در نظر بگیرید. به هر مسئله و مشکلی طوری نگاه کنید انگار راه حل منطقی و عملی برای آن وجود دارد. یکی از اهداف ما به عنوان مدیر این است که در طول فرایند رفع مشکل تا حد ممکن آرام و بی احساس باشیم.

گام دوم: استفاده از زبان مثبت

به جای آن که پیشامدی را «مشکل» بنامید، از واژه «شرایط» استفاده کنید. مشکل شرایطی منفی به وجود می‌آورد. ذهن احساسی را فعال می کند. ولی شرایط خنثی است و کمک می کند تا آرام و بی طرف با مشکل روبه‌رو شوید. بهترین واژه «فرصت» است. هرگاه شرایطی که با آن مواجه می‌شوید را «چالش» یا «فرصت» به حساب آورید؛ قابلیت‌هایی را می‌بینید که تاکنون محبوس یا مبهم مانده بودند.

گام سوم: مشکلات  را به وضوح تعریف کنید

تشخیص دقیق نیمی از درمان است. وقتی درباره شرایطی سخت با افراد گروه صحبت می‌کنید، تعریفی از شرایط را که همه با آن موافق هستند، روی وایت برد یا کاغذ بزرگ بنویسید. اغلب وقتی مشکلات خوب تعریف شده باشد و به عنوان چالش یا فرصت در نظر گرفته شود؛ پس از مطرح شدن به سرعت قابل حل است.

گام چهارم: شرایط را تشخیص دهید

در گام چهارم بپرسید دلایل احتمالی وقوع این شرایط چیست؟ درست مانند پزشکی که مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را برای تشخیص بیماری یا درد انجام می دهد. وظیفه مدیر تعیین علت مشکل است. در بسیاری از شرایط، عامل مشکل‌زا رویدادی است که فقط یکبار اتفاق می افتد و نیازمند تغییر گسترده در کارها و فعالیت‌های کل سیستم نیست.

گام پنجم گسترش احتمالات

در بخش سیستماتیک و تحقیقی فرایند حل مشکل و قبل از رسیدن به مرحله تصمیم‌گیری، باید بیشترین راه حل ممکن را ارائه کنید. البته اقدام نکردن هم یک راه حل است.

گام ششم: تصمیمی بگیرید

گام ششم تصمیم‌گیری است. معمولاً اگر پنج گام اول را به شکل آرام و منطقی انجام دهید؛ تصمیم ایده‌آل نیز به شکلی منطقی مانند سرشیر روی شیر آشکار خواهد شد.

گام هفتم: فرد مسئول را مشخص کنید

چه کسی قرار است کاری انجام دهد؟ و تا چه تاریخی؟ معیاری برای راه‌حل تعریف کنید تا همه به وضوح بدانند آیا به راه حل دست پیدا کرده اید یا نه.

گام هشتم: تعیین مهلت

تصمیم بدون مهلت فقط یک بحث بیهوده است. با همه اعضا درباره زمانبندی راه‌حل و نحوه اجرای آن به توافق برسید.

گام نهم: اقدام سریع

فورا راه‌حل را اجرا کنید در تحلیل نهایی اقدام بسیار مهم است. هر چه سریع تر اقدام کنید سریعتر بازخوردهای سازنده دریافت می کنید؛ که کمک می کند شرایط را تغییر دهید و اقدامات موثرتری انجام دهید. هدف فرآیند حل مشکل این است که خود و اطرافیانتان را برای اقدامات مثبت و سازنده و دستیابی به نتایج خاص و مطلوب آماده کنید. اگر اقدام نکنید همه تلاشتان برای تفکر خلاق فقط یک بازی هوش است.

به یاد داشته باشید که رهبران برتر هنگام مواجهه با مشکلی که سایر افراد را ناراحت و عصبانی می کند کاملاً آرام هستند.

امیدوارم مقاله چطور به عنوان مدیر مشکلات را حل کنیم؟ برای شما عزیزان کفید و کاربردی بوده باشد. خوشحال خواهیم شد که نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *