مقالات

کتاب چک لیست مخصوص پزشکان

کتاب چک لیست مخصوص پزشکان

درباره کتاب چک لیست

کتاب چک لیست، به تأثیری که چک لیست می‌تواند در زندگی حرفه‌ای و شخصی شما ایجاد کند می‌پردازد. آتول گاواند نویسنده این کتاب، تصور شما را از برگه کاغذی ساده که تنها به‌ عنوان خرید از سوپرمارکت و یا تیک زدن کارهای روزانه‌تان به آن نگاه می‌کنید، تغییر می‌دهد.

در این کتاب خواهید دید که استفاده از این روش در مشاغلی مانند پزشکی یا صنعت هواپیمایی می‌تواند انقلابی عظیم ایجاد کند. استفاده از این کار حتی در اموری مانند سرمایه‌گذاری هم می‌تواند مانع ضرر و زیان احتمالی شما شود و از شما یک سرمایه‌گذار موفق بسازد.

در این اثر خواهیم آموخت که چگونه در هنگام بحران‌ها بدیهی‌ترین وظایف و اقدامات را هم به‌دست فراموشی می‌سپاریم.

در چنین لحظاتی آماده کردن یک لیست ساده برای انجام کارها می‌تواند امکان خطاهای ما را به طرز عجیبی کاهش دهد. این کتاب در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته و در مدت کوتاهی با استقبال خوانندگان زیادی در سراسر دنیا مواجه شد.

بنابراین اگر هنوز به اهمیت استفاده از این روش در امور حرفه‌ای و شخصی‌تان پی نبرده‌اید،

درباره نویسنده

آتول گاواند (Atul Gawande) بیش از اینکه یک نویسنده باشد، یک جراح عمومی است که در حرفه خود بسیار موفق است. او به‌عنوان یکی از ماهرترین جراحان عمومی شناخته می‌شود که کتاب چک لیست ثمره سال ها تجربه و نگاه عمیق او به حرفه‌اش است.

او به‌خاطر تخصصی که در حرفه خود داشت، متوجه نکاتی شد که می‌توانست تحولی عظیم در تمامی حرفه‌ها  ایجاد کند. از این رو او کتاب چک لیست را به رشته تحریر درآورد تا تجربیات خود را با دیگران درمیان بگذارد. لازم به ذکر است که تمامی کتاب های گاواند جزو پرفروش‌ترین‌های آمازون بوده است.

کتاب مناسب چه کسانی هست

  • سرمایه‌گذارانی که به‌دنبال سود و منفعت بیشتر در کسب و کارشان هستند؛
  • پزشکانی که در جستجوی ابزاری ساده برای پایین آوردن اشتباهات انسانی در میان کادر درمان می‌گردند؛
  • افرادی که می‌خواهند بازدهی کار خود را تا حد زیادی بالا ببرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *