مقالات, مقالات انتشارات رشد مثبت

آزمون پرومتریک جراحی‌پلاسیک (Plastic Surgery)

آزمون پروتریک جراحی‌پلاستیگ

ازمون پرومتریک جراحی‌پلاستیک یکی از مراحل اساسی برای پزشکانی است که علاقه‌مند به ورود در زمینه‌ی جراحی پلاستیک و زیبایی به ویژه در کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس هستند. این آزمون به پزشکان این امکان را می‌دهد تا تخصص و توانایی‌های خود را در زمینه‌ی جراحی پلاستیک بهبود دهند و به شیوه‌ی حرفه‌ای‌تری وارد این حوزه شوند. این مقاله به بررسی جزئیات و منابع این آزمون برای پیشرفت حرفه‌ی جراحی پلاستیک در کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس می‌پردازد.

فرم درخواست مشاوره

آزمون پرومتریک جراحی پلاستیک

آزمون پرومتریک جراحی پلاستیک(Plastic Surgery) یک آزمون استاندارد است که برای ارزیابی و تعیین مهارت‌ها و دانش پزشکانی که علاقه‌مند به تخصص جراحی پلاستیک هستند، طراحی شده است. این آزمون شامل ۱۵۰ سوال چندگزینه‌ای است و مدت زمان آن ۱۶۵ دقیقه می‌باشد. پاسخ صحیح به حداقل ۷۰٪ سوالات آزمون موفقیت داوطلبان را به همراه دارد. این آزمون با کد PLASU شناخته می‌شود و مهارت‌ها و دانش‌های مورد نیاز برای تخصص در جراحی پلاستیک را ارزیابی می‌کند.

با پاسخ به سوالات متنوع این آزمون، پزشکان می‌توانند توانایی‌ها و دانش خود را در زمینه‌های مختلف جراحی پلاستیک از جمله تشخیص بیماری‌ها، فنون جراحی، مدیریت پساجراحی، و اصول اخلاقی این حوزه بهبود دهند و به عنوان یک جراح پلاستیک حرفه‌ای شناخته شوند.

ازمون پرومتریک جراحی‌پلاستیک

موضوعات تحت پوشش آزمون

 •  General Plastic Surgery and Reconstructions (جراحی پلاستیک عمومی و بازسازی)
  این بخش شامل مباحث اساسی و عمومی در زمینه جراحی پلاستیک می‌باشد. این شاخه از جراحی‌پلاستیک شامل انواع مختلفی از عملیات‌های بازسازی و ترمیمی است و بهبودی در شکل ظاهری افراد ایجاد می‌کند.
 •  Hand and Extremity (دست و اندام‌های بیرونی)
  این حوزه به مطالعه و انجام عملیات‌های جراحی مرتبط با دست و اندام‌های بیرونی می‌پردازد. این شاخه از جراحی‌پلاستیک برای ترمیم و بازسازی اندام‌های دست و اندام‌های بیرونی برای بهبود عملکرد و ظاهر آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 •  Craniomaxillofacial and Pediatric Plastic (جراحی پلاستیک فک و صورت و کودکان)
  – این بخش به مطالعه و انجام عملیات‌های جراحی مرتبط با مناطق فک، صورت و سر می‌پردازد. همچنین، این شاخه از جراحی‌پلاستیک شامل بخشی است که به بررسی و درمان مشکلات پلاستیکی در کودکان می‌پردازد.
 • Aesthetic and Breast (زیبایی و سینه)
  این بخش شامل مطالعه و انجام عملیات‌های جراحی زیبایی و جراحی‌پلاستیک مرتبط با سینه می‌باشد. در این حوزه، عملیات‌هایی انجام می‌شود که بهبود ظاهر ظاهری و اندازه سینه و همچنین بهبود ظاهر کلی بدن فرد را فراهم می‌کند.پ

ازمون پرومتریک جراحی‌پلاستیک

رفرنس ها و منابع

Plastic Surgery – by Stephen j. Mathes

جراحی پلاستیک – نوشته استیون جی. ماتس. این منبع در زمینه جراحی پلاستیک بسیار مهم است و مفاهیم و تکنیک‌های اساسی را پوشش می‌دهد و به عنوان یک کتاب مرجع برای پزشکان و دانشجویان متخصص در این حوزه استفاده می‌شود.

Green’s Operative Hand Surgery – David Green.

جراحی دست عملی – نوشته دیوید گرین. این کتاب به بررسی و توضیح تکنیک‌ها و روش‌های جراحی مرتبط با دست و عملیات‌های مرتبط با اندام‌های بیرونی می‌پردازد.

Plastic and Reconstructive Breast Surgery – John Bostwick.

جراحی پلاستیک و بازسازی سینه – نوشته جان بوستویک. این منبع به بررسی عملیات‌های جراحی پلاستیک و بازسازی سینه اختصاص دارد و برای پزشکانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مفید است.

Grabb’s Encyclopedia of Flaps – BerishStrauch

دایره‌المعارف گراب در مورد پرده‌ها – نوشته بریش استراوچ. این منبع، منبع جامعی است که درباره انواع مختلف پرده‌ها و تکنیک‌های بازسازی آن‌ها در جراحی پلاستیک  اطلاعاتی را ارائه می‌دهد.

Pediatric Plastic Surgery – Micheal L. Bentz.

جراحی پلاستیک کودکان – نوشته مایکل ال. بنتز. این کتاب به مطالعه جراحی‌های پلاستیک مرتبط با بیماری‌ها و مشکلات پلاستیکی در کودکان می‌پردازد.

Lister’s The hand Diagnosis and Indications – Paul Smith Priciples and Practice of Pediatric Plastic Surgery – Miccheal L. Bentz, Ronald M. Zoker

تشخیص و نشانه‌های دست لیستر و اصول و عملکرد جراحی پلاستیک کودکان – نوشته پل اسمیت. این کتاب به تشخیص و درمان بیماری‌های مرتبط با دست و اصول جراحی پلاستیک در کودکان می‌پردازد.

Microsurgical Reconstruction of the Head and Neck – Peter Neligan, Fu-chan Wei.

بازسازی میکروسکوپی سر و گردن – نوشته پیتر نلیگان، فو چان وی. این منبع به بررسی تکنیک‌ها و روش‌های بازسازی میکروسکوپی در مناطق سر و گردن می‌پردازد.

نتیجه گیری

آزمون پرومتریک جراحی پلاستیک به پزشکان فرصتی ارزشمند برای ارتقاء دانش و مهارت‌هایشان در زمینه جراحی پلاستیک می‌دهد. با شرکت در این آزمون و کسب حداقل نمره ۷۰٪، پزشکان می‌توانند در کشورهای حوزه ی خلیج فارس به فعالیت بپردازند. منابع مرجع این آزمون نیز کتاب‌های معتبری در زمینه جراحی پلاستیک می‌باشند که به پزشکان کمک می‌کند تا دانش خود را گسترش دهند و آمادگی لازم برای موفقیت در این آزمون را کسب کنند.

 

معرفی مناسع آزمون پرومتریک جراحی پلاستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *